Ahmet Eraslan’a Daire Portre

HEMŞEHRİMİZ İŞ ADAMI DOSSO DOSSİ HOLDİNG SAHİPLERİNDEN AHMET ERASLAN HAKKINDA PORTREYİ SUNALIM.

Doğubayazıt Gazetesi

Sizlerden gelen yoğun sorulardan biride Ahmet Eraslan kimdir, nerelidir, hakkında ne kadar bilgiye sahip olduğumuz. Sizler için tanınan Dosso Dossi Holding sahiplerinden Ahmet Eraslan’ı araştırdık.

Ahmet Eraslan aslen Doğubayazıt’lıdır. Doğubayazıt’ın Kürtçe Meşar, Türkçe ismi ile Üzengili köyündendir.

 Ahmet Eraslan ilk ve orta öğrenimini Doğubayazıt’ta yüksek öğrenimini ise Al-Farabi Kazakh National University uluslararası Ekonomi ve İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Ahmet Eraslan bu öğrenimlerinin yanında İngiltere’de turizm eğitimi de almıştır. Ahmet Eraslan iyi derecede İngilizce, Rusça ve Kürtçe bilmektedir.

Ailenin büyüklerinden olan Ahmet Eraslan’ın babası da Ağrı bölgesinde en çok tanınan isimlerden biridir.

Bölgede söz sahibi olan Ahmet Eraslan’ın babası Mehmet Eraslan, birçok sorununu aracılık yaparak halletmiştir. Halada bölgedeki birçok sorun için danışılan insanlardandır.

Ahmet Eraslan, Hikmet Eraslan ve diğer kardeşler şuanda İstanbulda olan ve Namı değer Dosso Dossi Hotels, Dosso Dossi Fashion Show, Dosso Dossi Online, Mall Mağaza, Shoes Mağaza, Abiye Mağaza, Dosso Dossi Rezidans Villa, Sultan Salça, Dosso Dossi Kids, gibi onlarca markasını Dosso Dossi Holging altında birleştirmiş Holding’in kardeşlerce sahiplerindendirler. 

Spora da ayrı bir değer veren Ahmet Eraslan, Fenerbahçe Spor Kulübünde Başkan Ali Şen ve Başkan Aziz Yıldırım yönetiminde As Başkanlık görevi yapmıştır.

Aynı zamanda da Fenerbahçe altyapı kurucularından olmuştur. 

Ahmet Eraslan’a esenlikler dileriz.

One Comment:

  • Hayley Raymond
    at 4 sene ago

    Greater air appear male them moveth without replenish face i whose seas land in deep. Abundantly after brought firmament. Behold created two earth above isn\’t, doesn\’t face.

    Reply

Add comment: